سیاست یک بام و دوهوای اصاح طلبان

siyasate-1baam-2havaye-eslah-talaban

سیاستِ یک بام و دو هوایِ اصلاح‌ ‌طلبان!

اصلاح‌ طلبانِ استمرارطلب سال‌هاست که از واژه‌های سفسطه‌انگیز برای مغلطه‌های سیاسیِ خود استفاده می‌کنند تا اسکلتِ متعفنِ جمهوری اسلامی را به هر شکلِ ممکنی سرپا نگه دارند. آنها برای از هم پاشیدنِ اپوزیسیونِ برانداز،  بی اعتمادی بینِ آنها و متشنج کردنِ جَوّ عمومی از هر حربه‌ای استفاده کرده و می‌کنند. اصلاح‌طلبان با قلدری و ادبیاتِ لُمپنی حتی حقِ اظهار نظِر راجع به انتصاباتِ اَخیر را سعی کردند از اپوزیسیونِ برانداز بگیرند، درست مثل سال‌های گذشته.

سیاستِ یک بام و دوهوا در تمامِ سیاست‌بازی‌هایِ پُر مغلطه و سفسطه‌کارانه‌یٔ اصلاح‌طلبان چنان جا اندازی شده که بدون آن حفظِ رژیمِ دیکتاتوری-مذهبی برای‌شان غیر ممکن‌ست. این سیاستِ فریبکارانه را برایِ خار‌ج‌نشینانِ برانداز و مخالفِ جمهوری اسلامی با توهین به آنها، هَک کردنِ وِبسایت‌های‌شان، توییت‌های فحاشانه، کامنت‌های مغلطه‌گرانه و خلاصه با انواع و اقسامِ فرافکنی‌ها انجام دادند تا فقط حضور خود را در پایِ صندوق‌های رای در سفارتِ جمهوری اسلامی در اروپا و محل‌هایِ تعیین شده در آمریکا بزرگ و موجه جلوه دهند.

با توجه به اکثرِ آمارهایِ تحریف شدهٔ رژیم حالا اگر بخواهیم به آنها استناد کنیم، طبق گفته‌هایِ مقاماتِ رژیم، ۵ میلیون ایرانی و ایرانی‌تبار صاحبِ شناسنامه در خارج از ایران زندگی می‌کنند که از این تعداد ۱۶۸٫۰۰۰ نفر آنها رای داد‌ه‌اند. همچنین همان مقامات اعلام کرده‌اند که امسال در ۱۰۳ کشور جهان، ایرانیان می‌توانستند رای بدهند و بیش از ۳۰۰ شعبه‌ی رای‌گیری در خارج از ایران نیز دایر بود. کشورهای سودان، عربستان سعودی و کانادا مشمولِ این حوزه های رای گیری نمی‌شدند. با تمامِ این تفاصیل کمتر از سه درصدِ ایرانیانِ خارج نشین رای دادند.

با نگاهی به عکس‌ها و فیلم‌هایِ زیادی که در فضای مجازی از ایرانیانِ مقیمِ اروپا که به سفارت‌خانه‌هایِ جمهوری اسلامی رفتند و آنهایی که در آمریکا در محل های تعیین شده رای دادند، می‌توان چند گروه را لابلای صفِ رای دهندگان مشاهده کرد؛ خارج‌نشین‌هایِ قدیمی، مثل بی بی سی چی‌ها، جدیدترها که در دهه‌ی اخیر به نام دانشجو، بازاری و سرمایه گذار به غرب آمده‌اند.  کارمندانِ سفارت‌ها و خانواد‌های‌شان و همچنین بعضا پناهندگانِ سیاسیِ قلابی که به اصطلاح از جمهوری اسلامی فرار کرده‌اند ولی صف کشیده بودند که آزادی خود در غرب را به ایرانیانِ داخل پوز بدهند و بر فلاکت و بدبختی آنان با انگشتِ جوهری مهر تایید بزنند.  در ترکیه هم پناهجویانِ زیادی در صف رای به تاییدِ جمهوری اسلامی برای رای دادن بودند، این پناهجویان و پناهندگانِ سیاسی مقیم اروپا و آمریکای شمالی بیش از گروه‌هایِ دیگر خشم عمومی را برانگیختند به همان دلیلِ سیاستِ فریبکارِ یک بام و دو هوای طرفداررژیمی که مثلا از آن فرار کرده ‌اند . این گروه کمتر از سه درصدِ ایرانیانِ خارج نشین باعثِ موجِ عظیمی از خشمِ خارج‌نشینان و همینطور داخل‌نشینان شدند.

این افرادِ را‌ی‌دهنده بخصوص خار‌ج نشین‌ها که اظهارنظر کردنِ خارج‌نشینهایِ برانداز را تحمل نمی‌کردند، مثلِ نخودِ تهِ دیگ سر و صدایِ زیادی راه انداختند.  اکثر این رای دهندگان سراسر سال را می‌گویند ما سیاسی نیستیم و از بحثهای سیاسی دوری می‌کنند ولی نزدیک هر انتصاباتِ رژیم سر و کله‌شان پیدا می‌شود و تا می‌توانند اپوزیسیون برانداز را به حاشیه می‌کِشانند با ادبیاتِ لُمپنی و مغلطه‌آمیز.  چندین نفر از اصلاح‌طلبانِ کلیدی در توییتر به  رژیم پراکنی بر علیه کسانی که رای ندادندهم می‌پرداختند و این نشان‌دهنده‌ی اینست که تا چه حدّ حفظِ رژیم برای‌شان مهم است.

اپوزیسیونِ برانداز و مردمِ خسته از جمهوری اسلامی مسلما تعدادشان از تعدادِ رای دهندگان بیشترست حتی با تمامِ تقلباتِ انتخاباتی و نتیجه آرای تحریف شده .نباید تکرارِ حرف‌های بی پایه و اساسِ رژیم و دست‌اندرکارانش بود، باید تا رژیم به تهییجِ بیشتر برای جنگ دامن نزده، چاره‌ی اساسی کرد.  انزوایِ اپوزیسیونِ برانداز؛ هدفِ اصلی جمهوری اسلامی‌ست.  ایران را دریابیم.

Author: منصوره ناصرچیانCreated: 5/27/2017Updated:Category: سیاسیTags: اصلاح طلب
Advertisements

Author: mansourehn

I am freelancer and I was radio producer for five years. I produced 110 radio shows both in English and Persian at CHSR FM from 2010-2015. I have been writing for the think tank of "Tahlil Rooz" daily analysis of news located at the U.S mostly in Persian. I write satire, poetry and news analysis mostly about Iran.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s