انشا: خارج  بهتر است یا ایرانِ اسلامی؟

نویسنده تحلیل روز دوشنبه , 10 آوریل , 2017   تحلیل اجتماعی   بدون نظر

منصوره ناصرچیان /

طبق  ادعای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایرانِ با حکومت اسلامی کشور خوب و گل و بلبل است! و  ما اگر به رسانه‌های خارجی گوش بدهیم یا آنها را نگاه کنیم، این کار مکروه‌ست، یا دچار صاعقه می‌شویم در این دنیا یا وارد جهنم می‌شویم در آن دنیا. خارجی‌ها اصلا عاطفه ندارند و به بچه‌های‌شان، استقلال را از آوان کودکی یاد می‌دهند و وقتی به سن هجده سالگی رسیدند، می‌توانند به دانشگاه بروند یا کار پیدا کنند و از پدر و مادر جدا شوند.

اما در ایران، بهترین کشورِ جهان، استقلال و آزادی برای فرزندان هیچ معنی نمی‌دهد چون پدران و مادران با عاطفه‌اند و حتی در سنین غولسالی دختر و پسر تا زمانی که ازدواج نکرده‌اند، باید پیش پدر و مادر زندگی کنند و دائم سرکوفت بخورند که آخرش هیچی نشده‌اند.

خارجی‌ها همه فاسدند! و روابط خانوادگی بی معناست ولی در ایران آنقدر روابط خانوادگی مقدس است که حتی در فیلم‌ها، زنان لچک‌شان را در اتاق خواب در نمی‌آورند و هیچ رابطه‌ی بالای ۱۸ سال و حتی زیر ۱۸ سال بین زن و شوهرها نمی‌توانید ببینید و بعضی وقت‌ها می‌مانید که وسطِ فیلم آیا از راه گرده‌افشانی بچه‌دار شدند یا از طریقِ فتوسنتز؟

خارجی‌ها همه ایدز دارند و اگر به آنها دست بزنی مثل برق، شما را می‌گیرد و ایدزی می‌شوید ولی در ایران، ایدز نداریم. حتی زنانِ صیغه‌ای حق ندارند به مردانِ پاک دامن یا پاک شلواری که ایدز دارند و آنرا قایم می‌کنند، تقاضای استفاده از حجابِ برتر (+۱۸) بکنند.

خارجی‌ها خیلی سوسول بازی در می‌آورند و اگر فیلمی +۱۸ رویش نوشته شده باشد، آنرا بیشتر شب هنگام نشان می‌دهند که بچه‌ها آنرا نبینند ولی در ایران، آخوندها درباره مسائل +۱۸ چنان در روزِ روشن در تلویزیونِ مقدسِ صدا و سیما با آب و تاب صحبت می‌کنند که کودکان و نوجوانان نیازی به دیدن فیلم‌های پورن ندارند.

در خارج خیلی عجیب و غریبند و با پاپ کورن به سینما می‌روند که فیلم متناسب با سن‌شان را تماشا کنند ولی در ایران از بچه تا بزرگ، پاپ کورن به دست به میدان‌هایِ شهر می‌روند تا اعدام تماشا کنند. در خارج بچه‌ها را با هم مقایسه نمی‌کنند و از پرِ قُنداق به آنها نمی‌گویند که وقتی بزرگ شدی می‌خواهی چکاره شوی؟ و جوابش هم حتما با اشاره پدر و مادر باید دکتر و مهندس باشد. خارجی‌ها عجیبند، آنها بچه‌های‌شان را با بچه‌های همسایه مقایسه نمی‌کنند و کمتر کودکی پیدا می‌کنید که با اشاره چشم و اَبروی پدر و مادرشان با لبخندی مصنوعی و قیافه‌ای متحیر بگویند که دکتر یا مهندس می‌خواهند بشوند.

خارجی‌ها عادت ندارند به زورِ سرکوفت و دمپایی بچه‌های‌شان را به مَدارجِ عالی علمی برای پوز دادن بفرستند. خارجی‌ها آنقدر غرب‌زده شده‌اند که در نمازِ شنبه و یکشنبه‌های‌شان نه غربی نه شرقی نمی‌گویند و پرچمِ هیچ کشوری را آتش نمی زنند، ولی ایران در نمازِ جمعه به مدت ۳۸ سال‌ست که می‌گویند: نه غربی نه شرقی! ولی منتِ غرب را هم می‌کشند و پایگاه‌های هوایی را هم در اختیارِ شرقِ جهان نَخوار می‌گذارند. به اضافه پرچم‌های غربی را زیاد آتش می‌زنند ولی روی‌شان نمی‌شود پرچمِ برادر پوتینِ شرقی را آتش بزنند.

خارج خیلی جایِ بدی‌ست و برای همین آنهایی که غرب‌زده نیستند و در بالاترین مقامات چپانده شده‌اند، وقتی اختلاس می‌کنند به خارج می‌آیند و یا فرزندان‌شان را به خارج می‌فرستند که غرب‌زده نشوند. خارج آنقدر بد است که هر ایرانی چه از غرب نزده‌ها و چه نیمچه غرب‌زده‌ها و چه غرب‌زده‌ها همگی دل‌شان می‌خواهد شکلِ خارجی‌ها باشند و برای همین دماغ‌شان را طوری عملِ جراحی می‌کنند که شبیهِ ستاره‌های هالییود بَل بهترش شوند. صورت‌ها چنان دچارِ فَر گشت شده که خارجی‌ها با دیدنِ آنها جیغِ کوتاهی می‌زنند که یعنی ما این شکلی هستیم؟

خارج، انتخاباتش به دردِ لایِ جِرز می‌خورد، مردم اصلا حقِ انتخاب ندارند و آنها رهبر ندارند که برای‌شان تعیینِ تکلیف کند. در حالی که ایران آنقدر انتخاباتش آزادست که تنها رهبرِ آن؛ کیم جونگ اون، ببخشید منظورم؛ اون چون ولایتِ فقیه رییس جمهور را انتخاب می‌کند و بعد نمایش توسطِ هنرمندانِ وابسته راه می‌اندازد که مثلا انتخابات داریم.

خلاصه هر چه از بدی‌هایِ خارج بگوییم، کم گفته‌ایم و عقده‌ی دل نگشاده‌ایم و هر چه از خوبی‌های ایران اسلامی بگوییم هم زیاد نگفته‌ایم که با چنین سیستمی، جاذبه‌ی توریستی‌اش را حتی برایِ مردمِ خودش به دافعه‌ی توریستی تبدیل کرده است.

نتیجه می‌گیریم علم بهتر از ثروت است و اصلا این موضوع انشا باعث نشده که بالاترین اختلاس‌های میلیاردی در دنیا را داشته باشیم و از این انتتاجِ فله‌ای به استنتاجِ پایانی می‌رسیم که خارج جایِ بسیار بد و ایران با سیستم کنونی بهتر از خارج است و کلاس از سر و رویش می‌بارد! باور هم ندارید اینستاگرام ایرانیانِ ایرانِ اسلامی را عنایتی فرمایید!

Advertisements

Author: mansourehn

I am freelancer and I was radio producer for five years. I produced 110 radio shows both in English and Persian at CHSR FM from 2010-2015. I have been writing for the think tank of "Tahlil Rooz" daily analysis of news located at the U.S mostly in Persian. I write satire, poetry and news analysis mostly about Iran.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s