کودک ربایی که از جمهوری اسلامی «حضانت» گرفت

نویسنده تحلیل روز یکشنبه , 7 آگوست , 2016   اخبار   بدون نظر

منصوره ناصرچیان /
آلیسون آذر می‌گوید: که عدم پیگیری دولت کانادا در مورد پرونده فرزندان ربوده شده‌اش توسط دکتر سارن آذر باعث شد که از همسر سابقش در ایران رفع اتهام شود. سال گذشته، چهار فرزندِ شهروندِ بریتیش کلمبیایی؛ آلیسون  توسط پدرشان به ایران ربوده شد.
آلیسون آذر در مصاحبه‌ای تلفنی روز شنبه، ششم اوت ۲۰۱۶ به گلوبال نیوز  خاطر نشان می‌کند که این یک مداخله‌ی سیاسی از شیطانی‌ترین نوع خود می باشد.  او عدم پیگیری دولت کانادا را «اهمال» خواند.
آلیسون می‌افزاید سارن آذر که دوازدهم ژوئن توسط دولت ایران در استان آذربایجان غربی دستگیر شده بود، حالا از اتهام مبراست.
در ماه می ۲۰۱۶ که آلیسون با نخست وزیر لیبرال ملاقات داشت به او اطمینان داده شده بود که پرونده فرزندانِ آذر اولویت خواهند داشت.
یک تصمیم دادگاه  در ایران که به انگلیسی ترجمه شده، پرونده را مختومه اعلام کرده و حکم صادره چنین خوانده می شود که پدر؛ سارن آذر حضانت کامل فرزندان را به عهده خواهد داشت و آوردن آنها از کانادا به ایران، کودک‌ربایی محسوب نمی‌شود.
مقامات ایران عدم تماس پلیس کانادا را برای پیگیری پرونده دلیل مختومه اعلام کردن آن عنوان کرده‌اند.
آلیسون از طریق وکیلش می‌خواهد حضانت فرزندانش در ایران را پیگیری کند. او گفته است که اگر مجبور شود به ایران سفر خواهد کرد.
قانون شریعت اسلامی در ایران حضانت و نگهداري طفل كه پدر و مادر او از يكديگر جدا شده‌اند، مادر تا 7 سالگي (پسر يا دختر فرقي ندارد) اولويت دارد و پس از آن حضانت با پدر است. پس از 7 سالگي هم در صورتي‌كه ميان پدر و مادر درباره حضانت اختلاف باشد، حضانت طفل با رعايت مصلحت كودك و به تشخيص دادگاه است.
Advertisements

Author: mansourehn

I am freelancer and I was radio producer for five years. I produced 110 radio shows both in English and Persian at CHSR FM from 2010-2015. I have been writing for the think tank of "Tahlil Rooz" daily analysis of news located at the U.S mostly in Persian. I write satire, poetry and news analysis mostly about Iran.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s