کاخ سفید، جنت‌المکان «ناپاکی‌های» جمهوری اسلامی!

نویسنده تحلیل روز جمعه , 8 آوریل , 2016   تحلیلستان   بدون نظر

منصوره ناصرچیان /

وای حالا چی بپوشم؟ این صدای چند تا خانم ایرانی- آمریکایی بود که به مهمانیِ میشل، خانمِ حسین اوباما، رئیس جمهور آمریکا برای عید دیدنی با کمی تاخیرِ ۱۸ بِدَر دعوت شده بودند و نمی‌داستند که چی بپوشند که واقعا این دفعه دیگه «مجلسی» باشه؟ شوخی نیست که به کاخ سفید برای عید دیدنی رفت و به یمُنِ توافقِ هسته‌ای، کلنگ اولین مهمانی عیدِ نوروز در کاخِ سفید، پارسال باشرکت تریتا پارسی، لابیستِ جمهوریِ اسلامی زده شد. البته حسین اوباما از سال ۲۰۰۹ تبریک نوروز گفتن را رسما شروع کرد که بعضی ایرانی‌ها که از سیاست‌های پشت پرده خبر ندارند، کلی ذوق کردند که اوباما با آنها (جمهوری اسلامی) نیست ولی رسما با رفت و آمد نایاکی‌ها به کاخِ سفید معلوم شد که اوباما با آنهاست.

 سیاست است دیگر، یتیم غوره‌ای که پدر و مادر ندارد و هرجا که تکه نانی چرب باشد به اون سمت گرایش پیدا می‌کند. باری، مهمانیِ امسال از ماز جبرانی دعوت شد که سخنرانی بفرماید و از آنجا که ایشان، عضو مشاوره‌ای هییت مدیره «ناپاک» و کمدین  می‌باشد، با کلام هسته‌ای حضار را «قِل قِلَک» داد.

شاعر می‌فرماید: ماز مازِ من کجایی؟ از خونه در نیایی! ببخشید، ظاهرا شاعر فرموده: ناز نازِ من کجایی؟ و الی آخر … میز غذا پر از اطعمه و اشربه‌های ایرانی چو نان آش رشته، نون و پنیر و سبزی و با گل‌آرایی خانم ایرانی-آمریکایی که جدیدا به استخدام کاخِ سفید درآمده، حسابی دلِ هر ایرانی را می‌بُرد. تمام ایرانی‌هایی که به این مهمانیِ با شکوه دعوت شدند تا سالیان سال می‌توانند عکس‌های خود را در رسانه‌های اجتماعی مجازی به اشتراک بگذراند و پُز بدهند که بالاخره ما ایرانی‌های مقیم آمریکا با جمیعت میلیونی و موفقیت‌های فراوان چند تامون توانستیم به یک مهمانی مجلسی فرد اعلا برویم.

اندی که به تازگی آهنگ: «دارم میرم به تهران» را با آبجی خُلد آشیان و جنت مکانِ مایکل جکسون اجرا کرده، نیز در این مهمانی شرکت داشت. اسامی دعوت شدگان در دسترس عموم نیست ولی افرادی که با لبخندی به وسعت آمریکا، عکس‌های خود را در فضای مجازی به اشتراک می‌گذارند، آدم را به فکر فرو می‌برد که سیاست، یتیم غوره‌ای در جستجوی نانی چرب می‌باشد.

جالب است که سه هفته پیش، چند روز قبل از نوروز، 17 مارس نیز مهمانی عید با حضور خودشانی‌ها ی ناپاکی و دیگر گروه‌ها جشن نوروز در کاخ سفید برگزار بود. حالا فکر می‌کنم نوبت خانم والده، میشل و حاج آقاشون، حسین اوباما و صبیه‌هاشون هست که بازدید پس بدهند، اول باید دست بوسِ ناپاکی‌ها بروند تا اوشان مستقیم خدمت خامنه‌ای سلام‌شان را برساند. سال دیگر، نوروز اگر دونالد ترامپ به ریاست جمهوری برسد بعید می‌دانم‌ مهمان‌بازی راه بندازه برای دل‌خوشی جمهوری اسلامی و یحتمل باید در خانه‌های خود سفره‌ی بی‌بی سه‌شنبه و دعای کمیل پهن کنند.

Advertisements

Author: mansourehn

I am freelancer and I was radio producer for five years. I produced 110 radio shows both in English and Persian at CHSR FM from 2010-2015. I have been writing for the think tank of "Tahlil Rooz" daily analysis of news located at the U.S mostly in Persian. I write satire, poetry and news analysis mostly about Iran.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s