پدربزرگ امام رضا رای دادند، شما چطور؟

نویسنده تحلیل روز شنبه , 27 فوریه , 2016   اخبار   3 نظر

منصوره ناصرچیان /

تولیتِ آستان قدس رضوی بعد از مراسم «پر شکوه!» رای دادن دچار بیماری تنفسی شدند و راهی بیمارستان شدند. آیت الله واعظ طبسی از بزرگ‌ترین امپراطوری‌های حکومت مستضعفان، از سال ۱۳۵۷ به این امپراطوری منسوب شده و بعد از ۳۸ سال هم‌چنان بر سر قدرت هستند. چرا پدربزرگ امام رضادر سن ۸۰ سالگی و با وجود بیماری اصرار به رای دادن دارند؟ چرا؟ البته واضح و مبرهن است که در این مورد به خصوص ثروتِ موقوفات از هزاران علم برتر است و رای دادنی که نان میلیون دلاری نداشته باشد به چه درد می‌خورد؟

آستانه قدس رضوی با میلیاردها نذوراتی که از امت مومن دریافت می‌کند نه تنها مالیاتی به دولت پرداخت نمی‌کند بلکه دولت سالانه باید سی تا چهل میلیارد تومان مال‌الاجاره بپردازد. آیت‌الله خامنه‌ای با تمام مقام عُظمایی‌شان نتوانسته‌اند که امپراطور طبسی را وادار به دادن مالیات کنند، هر چند که این دستگاهِ عریض و طویل اسلامی، مغازه‌ی «دونبش آغا خامنه‌ای و امپراطور طبسی» هست و نمی‌شود مالیاتی ستاند.

مجموعه‌ی شرکت‌های وابسته به آستان قدس رضوی طبق آن‌چه در رسانه‌ها موجود است عبارتند از:  سالانه ۷۳ هزار تن شیرخام، ۳۰۰ تن گوشت قرمز، هزار تن گوشت سفید، ۱۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی، ۱۰ میلیون متر مربع پارچه، شش هزار متر مربع فرش دست‌بافت و اجرای بیش از ۱۳۶ پروژه عمرانی، توسعه، راه‌ و شهرسازی را در اختیار دارد.

این نهاد فعالیت خود را به خارج از مرزهای ایران هم گسترش داده است. اگر کسی از یک آخوند ساده تبدیل به مردی ۷۷۰ میلیون دلاری بشود حتی رو به موت هم باشد نمی‌رود رای بدهد؟ اگر انقلاب نمی‌شد ایشان در خواب هم چنین ثروت افسانه‌ای را می‌دید؟ انقلاب خاکسترها را بالا می‌برد و فلزات قیمتی را در دل خود مدفون می‌کند، این تنها یکی از خاصیت انقلاب لمپنیست‌ها بود.

بروید بگردید و ببینید عده‌ی خاصی که انگشت خود را جوهری می‌کنند و با پوز جلوی دوربین عکس می‌گیرند آیا دلیل‌اش فی‌سبیل‌الله، یا از ترس یا برای انتخاب بین بد و بدتر است یا اینکه رای دادن برای‌شان نان دارد آن‌هم نانی برای هفت پشت‌شان.

Advertisements

Author: mansourehn

I am freelancer and I was radio producer for five years. I produced 110 radio shows both in English and Persian at CHSR FM from 2010-2015. I have been writing for the think tank of "Tahlil Rooz" daily analysis of news located at the U.S mostly in Persian. I write satire, poetry and news analysis mostly about Iran.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s