پاسخ دفتر نخست وزیر کانادا به نامه ی سرگشاده علیه تبلیغ صیغه در کانادا

پاسخ دفتر نخست وزیر کانادا به نامه ی سرگشاده علیه تبلیغ صیغه در کانادا

پاسخ دفتر نخست وزیر کانادا به نامه ی سرگشاده علیه تبلیغ صیغه در کانادا

شهروند ـ در تاریخ ۲۶ جولای ۲۰۱۶ نامه سرگشاده ای با امضای سایه حسن، منصوره ناصرچیان، محمود احمدی و رادیو پیام کانادا در پیوند با درج یک آگهی در مورد تبلیغ صیغه در شماره ۱۱۵ نشریه ایران استار در تاریخ ۲ جولای ۲۰۱۶، به دفتر نخست وزیر کانادا، جاستین ترودو، رالف گودیل وزیر امنیت عمومی کانادا و جودی ویلسن ری بولد وزیر دادگستری و دادستان کل کانادا ارسال شد که در آن ضمن توضیح صیغه، درخواست شده بود که نسبت به درج این آگهی که با اصول و قوانین مدنی کشور کانادا در تضاد است توجه لازم مبذول شود.

sigheh

در تاریخ ۵ آگوست ۲۰۱۶ بردسون، مسئول مکاتبات اداری دفتر جاستین ترودو، طی نامه ای به سایه حسن که کپی آن برای جودی ویلسون ری بولد وزیر دادگستری و دادستان کل کانادا نیز ارسال شده بود، با تشکر از نامه و نکات مطرح شده در آن قول داد که در این مورد تحقیقات لازم صورت گیرد.

یادآوری می شود کمپینی علیه دادگاه های شریعه در سال های پیش از این در تورنتو تشکیل شده بود که در نهایت این کمپین در سال ۲۰۰۵ موفق شد که مانع از شکل گیری دادگاه های شریعه که با قوانین مدنی و سکولار کانادا مغایرت داشت، شود.

 

Advertisements

Author: mansourehn

I am freelancer and I was radio producer for five years. I produced 110 radio shows both in English and Persian at CHSR FM from 2010-2015. I have been writing for the think tank of "Tahlil Rooz" daily analysis of news located at the U.S mostly in Persian. I write satire, poetry and news analysis mostly about Iran.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: