درخششِ شصت و سه درصدیِ رسانه‌ایِ اصلاح‌طلبان

نویسنده تحلیل روز یکشنبه , 3 آوریل , 2016   تحلیل رسانه, تحلیلستان   2 نظر

منصوره ناصرچیان/

اولش فکر کردیم «دروغ سیزده»ست یا به قول خارجی‌ها(April Fool) .  تریتا پارسی، لابیست جمهوری اسلامی با تیتر خبری نظر سنجی از دانشگاه مریلند، در این نظر سنجی که با تلفن به هزار ایرانی داخل ایران زنگ زده شده بود و ۹۹۹ نفرشان گفته بودند که ما جمهوری اسلامی را مثل بت می‌پرستیم و حاضر به هرگونه جان‌فشانی هستیم.

جالب اینجاست که ۱۰۰۰نفر ایرانی نه از شنود جمهوری اسلامی برای نظر سنجی «بیگانه» هراسی داشتند و نه هول برشان داشته بود که کدام «جاسوس» شماره تلفن‌شان را در اختیار نظرسنجان خارجی قرار داده بود. بعدش متوجه شدیم دروغ، تحریف، سفسطه و تظاهر کردن که در ۳۶۴ روز سال انجام می‌شود، لزومی به راست‌گویی در سیزده بدر را خنثی می‌کند و این اجازه را می‌دهد که در چنین روزی دروغی چنان بزرگ بگویند که حتی خودشان هم پشت صحنه‌ی خبر از خنده روده بُر شوند و از اتاق فرمان خبر بدهند که حالا خبر را از صفحه حذف کنید که اعتماد مردم نسبت به شاخه‌ی برون مرزی صدا و سیما سلب نشود.

به قول آقاجان در دایی‌جان ناپلئون: دروغ چرا؟ تا قبر آآآآ… هروقت اپوزیسیون( مخالفان جمهوری اسلامی) زبان به انتقاد از تریتا پارسی می‌گشودند، لشکر سایبری جمهوری اسلامی با زبان لُمپنی حمله می‌کردند که شما صلح‌طلب نیستید و می‌خواهید کشورمان مثل سوریه شود، اصلا تریتا پارسی ربطی به جمهوری اسلامی ندارد و برای فی سبیل‎‌الله این کارهای بشر دوستانه را انجام می‌دهد.

رسانه‌های به این گندگی که مثلا قرار است صدای مردم و اپوزیسیون(مخالفان جمهوری اسلامی) باشند بی رودربایستی از لابیست جمهوری اسلامی به عنوان متخصص استفاده می‌کنند.  صدای امریکا گویا هنوز خود نمی‌داند که از منظر حکومتِ الله در ایران صدای شیطانِ بزرگ است  و به همین خاطر با درخششِ بی‌نظیرش به جای نشان دادن رسالت ژورنالیستی هر دم به طرفِ بیتِ معظم‌له غش می‌کند.! البته این روند بعد از سال هشتادوهشت رو به فزونی گرفت و در هنگامه‌ای که با ماشین از روی مردم رد می‌شدند، به انعکاس اخبار محیطِ زیست در کوچه پس کوچه‌های تانزانیا می‌پرداخت.

تحلیل روز ۱

از دروغِ نودوهشت و دو دهم درصدی کذا و کذا که در سال 58 اتفاق افتاد که تا این لحظه گریبان ملت را حسابی چسبیده و به وقوع پیوست، این نظرسنجی منتشر شده از جبهه‌ی اصلاح‌طلبان در واحدِ مرکزی خبر شعبه‌ی واشنگتن دومین باری‌ست که با موج خاطرخواهیِ نظامِ اسلامی روبرو می‌شویم که خوشبختانه با اقدام قاطع هم‌وطنان در سطح شبکه‌های اجتماعی سریعا به ابطال آن  پرداخته که منجر به حذف نظرسنجی از وبسایتِ خبری آنها شد اما تاکنون صدای امریکا در مورد چراییِ حذف آن توضیحی ارایه نداده که ما آن را در چارچوبِ دروغ دوازدهم! یا سیزدهم قرار دهیم.

باشد کامروا باشید که انتشار خبر از تریبون و اقدام به حذف آن تلاش برای باز گرداندن آب رفته به جوی می‌باشد که میسر نیست و ما آرزومندیم که هر چه زودتر این رسانه‌ها به امر مسولیت با مردم بودن پی برده و با پیاده شدن از خرِ شیطان، سوارِ خرِ رحمان شوند تا  شرف و جُلِ جنابِ خر یکی نشوند.

Advertisements

Author: mansourehn

I am freelancer and I was radio producer for five years. I produced 110 radio shows both in English and Persian at CHSR FM from 2010-2015. I have been writing for the think tank of "Tahlil Rooz" daily analysis of news located at the U.S mostly in Persian. I write satire, poetry and news analysis mostly about Iran.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s