جمهوری اسلامی در برابر اعراب!

نویسنده تحلیل روز چهار شنبه , 6 ژانویه , 2016   تحلیل سیاسی   بدون نظر

منصوره ناصرچیان /

 مدت زمان زیادی نیست که از حادثه‌ی منا در مکه می‌گذرد، صفحه های فیسبوک نزدیک به جمهوری اسلامی چه طیفِ بنیادگرا و چه طیفِ اصلاح‌طلب به تنش‌های ضدِ عربی دست زدند تا جایی که بعد از اعدام شیخ نَمَر توسط عربستان سعودی، اسلامیون بنیادگرا و به اصطلاح روشنفکرانِ دینیِ اصلاح‌طلب جرقه‌های راسیستیِ ضد عربی را در لوای جوک، متلک، توهین، تهدید و ارعاب به صورتِ گسترده در شبکه‌های اجتماعی پخش کردند.

«افرادِ خودسر» یا همان خودی‌های لباس شخصیِ جمهوری اسلامی با حرکت خشونت‌آمیزِ حمله به سفارت عربستان سعودی، بشکه‌ی باروتِ تنش بینِ ایران و کشورهای عربی را به انفجار در آوردند. مسلما حرکت لات‌های لمپنِ جمهوری اسلامی همانقدر حساب شده بود که حرکتِ آنها در جهت سرکوب کردن جنبش مردمیِ سالِ هشتاد و هشت.

جمهوری اسلامی؛ بدون ایجاد تنش و انزجار نمی‌تواند به حاکمیتِ دیکتاتوری – مذهبی خود ادامه دهد. بحرانِ جنگِ سوریه و همکاریِ جمهوری اسلامی با رژیم بشار اسد و بزرگ‌نماییِ پاسداران حاضر در صحنه به نام سردار و کشته شدن خفت‌آمیزشان به نام شهید از حربه‌های رسانه‌های اصلاح‌طلب بوده و هست.

در این بین انتصاباتِ فرمایشی و قانونی! جلوه دادنِ  آن با تبلیغاتِ گسترده، مردم را در برابر “انتخاب بین بد و بدتر” دیگری، مجبور به رای دادن می‌کند. جمهوری اسلامی با ایجادِ جنگ، خونریزی، تنش، خوار کردن مردم خود، مسخره کردن اقلیت‌ها، و به وجود آوردنِ جو٘ تنفر از اعراب و هر حربه‌ای استفاده می‌کند تا بر سر قدرت بماند.

قطعِ رابطه‌ی دیپلماتیک بین ایران – عربستان سعودی، و گسترش آن بین دیگر کشورهای مسلمان خبر از تنشی فراگیر در منطقه می‌دهد که مثل همیشه تاوان آن را مردم می‌دهند تا رویای صلح با حضور جمهوری اسلامی در منطقه؛ به کابوسی وحشت‌ناک مبدل شود.

Advertisements

Author: mansourehn

I am freelancer and I was radio producer for five years. I produced 110 radio shows both in English and Persian at CHSR FM from 2010-2015. I have been writing for the think tank of "Tahlil Rooz" daily analysis of news located at the U.S mostly in Persian. I write satire, poetry and news analysis mostly about Iran.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s