با ارسالِ «صندوقِ سیار»، کروبی رای خود را پس می‌گیرد!

نویسنده تحلیل روز پنجشنبه , 25 فوریه , 2016   تحلیلستان, نه بگوییم به انتصابات   3 نظر

منصوره ناصرچیان /

روزی شیخ کروبی از پشتِ دیوارِ حصر صدا برآورد که صندوقی برایم بیاورید، مریدان جامه چاک کردند که یا شیخ، صندوق برای چیست؟ نکند زبان‌مان لال و گوش‌مان کَر، می‌خواهید وصیت‌تان را به درون صندوق بیاندازید.

شیخ ناله‌ای برآورد و بگفتا: دل‌تان خوش است، وصیت کجا بود، ما تا ایران را کفن نکنیم جایی نمی‌رویم، من صندوق را برای رای دادن به آرمان‌های امام و بازگشت به دوران طلایی امام می‌خواهم و دوست ندارم از بین قاتل و قاتل‌تر، خدای ناکرده به رقبا رای بدهیم و مملکت بیفتد به دست نااهلان.

مریدان جملگی گفتندی: شیخنا شما از وقتی رای‌تان را بردند و پس ندادند در حصر هستید و شعار بین بد و بدتر دیگر پاسخ نمی‌دهد و مردم را تحریک برای رای دادن نمی‌کند. شیخ بگفتا: خب گذر به دموکراسی که هنوز از مد نیفتاده؟ مریدان بگفتندی که نه، هنوز هم حقه‌ی خوبی‌ست برای آوردن عده‌ای بر سر صندوق و هم  البته بعضی از طرفداران شما ممکن است که دچار سرگیجه‌ی سیاسی شوند که چرا شما اصلا به حصر رفتید وقتی که بعد از چند سال فکر حفظ نظام هستید؟

 شیخ بگفتا: اصلاح‌طلبی خود یک سرگیجه‌ی سیاسی هست و آن‌قدر ما سفسطه می‌کنیم که خودمان را مسئول گفته‌ها و کرده های پیشین خود نمی‌دانیم، مگر یادتان رفته سال ۸۸ هر چه عده‌ای می‌گفتند که موسوی در قتل عام دهه‌ی شصت دست داشته، طرفداران سبز ما به آن عده می‌گفتند که شما سواد سیاسی ندارید.

از همین ماست‌مالی‌های سیاسی استفاده کنید تا بالاخره از آرمانهای امام دور نشویم. از ابراهیم یزدی، فرخ نگهدار، خاتمی، تعدادی هنربند و دیگران خواسته‌ایم که تبلیغات گسترده‌ای برای رای دادن به «لیست امید» انجام بدهند. آنهایی که در خارجه دائم به نظام رای می‌دهند، فتوا می‌خواهند، ما چگونه دِین خود را به نظام ادا کنیم اگر نتوانیم رای دهیم؟

 آنها فقط تبلیغات راه بیندازند هی بروند بی بی سی و صدای آمریکا و من و تو هی از فواید رای دادن در حکومت دیکتاتوری بگویند و اینکه با رای دادن، خطر انقلاب از سر ایران می‌جهد. ما خودمان انقلاب کردیم که دائم به خودمان رای دهیم و انقلاب جدیدی به وجود نیاوریم و مهم‌تر این‌که با آوردنِ صندوقِ رای به درب منزل ما، یعنی اینکه بالاخره مجاب‌شان کرده‌ایم رای‌مان را پس بگیریم! بگویید صندوق را بیاورند. . .

Advertisements

Author: mansourehn

I am freelancer and I was radio producer for five years. I produced 110 radio shows both in English and Persian at CHSR FM from 2010-2015. I have been writing for the think tank of "Tahlil Rooz" daily analysis of news located at the U.S mostly in Persian. I write satire, poetry and news analysis mostly about Iran.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s